Sayfa İçi SEO Hizmetleri

Sitenin arama motorları tarafından daha kolay ve doğru analiz edilmesini sağlamak, kullanıcı deneyimini artırmak gibi SEO kriterlerine uyumlu hale getirmek için site içerisinde yapılan tüm değişikliklere iç SEO çalışması denir.

Dahili SEO hizmetimizde uzman ekibimiz web sitenizi titizlikle inceler ve size yapılması ve yapılmaması gerekenler, hatalar, öneriler kısacası dahili SEO ile ilgili her şeyi tek bir rapor halinde sunar.

Sayfa İçi SEO Hizmetleri Nelerdir?

Sayfa içi SEO hizmetleri, web sitelerinin daha iyi sıralama için optimize edilmesi için yapılan çalışmalardan oluşur. En önemli sayfa içi SEO faktörlerinden biri, üst sıralarda yer almak için doğru anahtar kelimeleri uygulamaktır. Bu optimizasyonlar hem arama motorları hem de kullanıcılar lehine yapılmaktadır. Sayfa içi SEO, web sitenizdeki kullanıcı deneyimini iyileştirerek organik trafiği artırmak için çok önemlidir. 

Sayfa içi SEO veya site içi SEO, yalnızca arama motorunun botları tarafından beğenilmek için yapılmaz. Ayrıca kullanıcı deneyimini artırmak için yapılmıştır. Ancak, web sitesi sahipleri için nasıl bir fayda sağlayabilir? Bu küçük ayarlamalar, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunarak web sitenizin hemen çıkma oranını düşürmenize yardımcı olur. Hemen çıkma oranını azaltmak, web sitenizde satış yapmak için önemlidir, elbette, eğer böyle bir şey sunuyorsanız. 

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek, web sitenizi arama sonuçlarında daha üst sıralara taşıyacaktır. Peki sayfa içi SEO çalışmaları kullanıcı deneyimini nasıl iyileştirebilir? Web sitenizin kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve daha üst sıralarda yer almak için birkaç unsur üzerinde çalışmalısınız. Resimleri, içeriği, sayfadaki bağlantıları optimize etmeyi ve sitenizi daha üst sıralara taşıyacak doğru anahtar kelimeleri hedeflemeyi içerir. 

Sayfa İçi SEO Neleri Kapsar? 

Sayfanızın sıralamasını yükseltmek için izlemeniz gereken birkaç sayfa içi SEO adımı vardır. SEO’da başarı istiyorsanız, bu adımların sadece bazılarında değil, her birinde başarılı olmalısınız. Site içi SEO için yapılması gereken önemli şeylerden bazıları şunlardır:

Mobil Uyumluluk

Web sitenizin tüm sayfalarını yapmak, kullanıcı deneyimi ve sayfa içi SEO için iyidir. Sayfanızın mobil uyumluluğunu Google Search Console’dan kontrol edebilirsiniz.  

Teknik SEO

Teknik SEO

Teknik SEO, web sitenizi arama motorlarına uyumlu hale getirmek için yapılan çalışmalardan oluşur. Sayfanızdaki başlıkları ve açıklamaları içerir. 

Sayfa Hızı

Sayfa Hızı

Sayfa Hızı, kullanıcı deneyimi için çok önemlidir. Hızlı bir yükleme hızı, hemen çıkma oranını azaltır. Bu yüzden sayfanızın kullanımını olumlu etkiler. 

SEO İçeriği

İçerik

SEO’da başarılı olmak istiyorsanız, içeriğiniz benzersiz, yüksek kaliteli ve SEO dostu olmalıdır. Anahtar kelimeler, başlıklar ve başlıklarınızın yapısı doğrudan sayfa içi SEO’yu etkiler. İçerik, arama motorları için harika bir optimize edicidir.

Bağlantı Kurma

Web sayfalarınızdaki ve içeriğinizdeki bağlantılar, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak açısından son derece alakalıdır. Kaliteli SEO çalışmalarında çok önemlidir.

Kullanıcı deneyimi

Kullanıcı Deneyimi Sinyalleri

Kullanıcı deneyimi, sayfa içi SEO stratejileri için çok şey ifade eder. Bu nedenle, hemen çıkma oranını düşürürken bekleme süresini ve organik TO’yu artırmak, sayfa içi SEO’nun temel amacıdır.

Sayfa İçi SEO ve Sayfa Dışı SEO: Fark Nedir?

Sayfa içi SEO için arama yaptığınızda, sayfa dışı SEO’nun da olduğunu görürsünüz. Peki onları birbirinden farklı kılan nedir?

Sayfa içi SEO, üzerinde kontrol sahibi olduğunuz şeylerden oluşur. Daha önce de belirttiğimiz gibi web sitenizin teknik yönleri ve kullanıcı deneyimi ile ilgili unsurlar gibi kurabileceğiniz unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurları istediğiniz zaman değiştirebilir ve geliştirebilirsiniz.

Öte yandan, sayfa dışı, üzerinde doğrudan kontrolünüz olmayan unsurlardan oluşur. Sayfa dışı SEO’nun en önemli unsurlarından biri de backlinklerdir. Bunlar, sitenize yönlendirilen diğer web sitelerinden gelen bağlantılardır. Ayrıca sayfa dışı SEO’nun bir diğer unsuru da yorum ve paylaşım gibi sosyal medya etkileşimleridir. InstaFollowers olarak sayfa dışı SEO için ihtiyaç duyduğunuz tüm çalışmaları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Sayfa İçi SEO Nasıl Yapılır?

Sayfa içi SEO, arama motoru tarayıcıları için HTML kodlarında ve kullanıcılar için resim ve içerikte yapılan tüm çalışmaları içerir. Elbette sadece bununla da sınırlı değil. Ayrıca .htaccess ve Gzip decompress kodları gibi detaylı teknik çalışmalar da bulunmaktadır. Sayfa içi SEO ile ilgili teknik çalışmalar da çok önemlidir. İçeriğiniz ne kadar kaliteli olursa olsun, web sitenizdeki teknik unsurlar üzerinde çalışmadan.

Sayfa içi SEO hizmet stratejileri, web sitenizi SERP’lerde daha üst sıralara çıkarmak ve sürdürmek için yapıldığından, Google’ın fark ettiği bazı unsurlar vardır. En önemli unsurlardan biri içeriğinizdir. Hedef anahtar kelimelerinizle benzersiz ve yaratıcı olmalıdır. Diğer önemli unsurlar şunlardır:

 • Anahtar kelime dizisi,
 • Meta etiketleri,
 • Başlık etiketleri,
 • Meta açıklamaları,
 • Resim başlıkları ve etiketleri,
 • URL’ler,
 • kaliteli içerik
 • Sayfa Hızı ve çok daha fazlası.

Bu unsurlar aynı zamanda dijital pazarlamanın da kilit noktalarıdır. Dijital bölgede her türlü işletme için gereklidir.

Sayfa İçi Hizmetlerimiz Nelerden Oluşur?

Sayfa içi SEO stratejileriniz için size analiz ve raporlar sunuyoruz. Raporlarımızda sunduğumuz sonuçlar ile web siteleriniz için çeşitli SEO stratejileri oluşturabilirsiniz. Sayfa içi SEO optimizasyonlarında yapılan bazı şeyler şunlardır:

 • Tarama analizi
 • Başlık ve açıklamaları ayarlama işlemleri,
 • Resimlerin optimizasyonu,
 • Web yöneticisi araçları robots.txt gönderimi ve tarama hatalarının çözümü,
 • Httacces ve Gzip açma kodları,
 • CSS JS dekompresyon işlemleri,
 • Veritabanı temizleme ve sayfa hızı işlemleri için öneriler,
 • Sayfa içi ve sayfa dışı linklerin belirlenmesi,
 • Rakipleriniz ile ilgili backlink önerileri,
 • İçerik planlaması,
 • Cloudflare düzenleme işlemleri,
 • İç linklemeyi güçlendirmeye yönelik operasyonlar,
 • Zararlı backlink ve redlerin tespiti,
 • Analitik stratejileri ve ayarlamaları,
 • Sayfa Hızı optimizasyonu ,
 • 5 yıldızlı ayarlamalar ve öneriler,
 • Arama motoru kaydı ve yapılandırma ayarları.

SEO uzmanları tarafından hazırlanan detaylı raporlarımız ile web sitenizin bu aktivitelerden hangisine ihtiyacı olduğunu öğrenebilir ve harekete geçebilirsiniz.

Neden Sayfa İçi SEO Hizmetlerine Yatırım Yapmalısınız?

 • zaman kaybetme. 

Sayfa içi SEO çok fazla çaba ve sürekli optimizasyon gerektirdiğinden, sayfa içi SEO Hizmetlerine yatırım yaparak çok zaman kazanacaksınız. Bu nedenle, her zaman yeni içerik eklediğinizde optimize etme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. 

 • Sonuçları daha hızlı görün.

InstaFollowers’ta sayfa içi SEO hizmetlerine yatırım yaparak işletmenizin daha hızlı büyüdüğünü ve daha fazla satış ve potansiyel müşteri elde ettiğinizi göreceksiniz. SERP’lerde görünürlüğünüz arttıkça, daha fazla potansiyel müşteri alacaksınız ve web sitenizin en iyi sürümü ile onları kalıcı olarak size ait hale getireceksiniz.

 • Hatalardan kaçının.

InstaFollowers gibi güvenilir bir SEO hizmet sağlayıcısından uygun bir sayfa içi SEO stratejisi ile sayfalarınızdaki herhangi bir hatayı önleyeceksiniz. Profesyonel SEO ekibimiz en iyi anahtar kelime stratejilerini, içeriği ve görsel optimizasyonlarını uygular. Bu optimizasyonlar ayrıca olası satışlarınıza ve satışlarınıza yardımcı olur ve kullanıcı deneyimini etkiler.

 • Gelirinizi artırın.

Müşterilerinizi daha iyi bir kullanıcı deneyimi ile memnun etmekle kalmayacak, aynı zamanda gelir artışından da memnun kalacaksınız. Daha iyi optimize edilmiş bir web sitesi, daha fazla satış ve müşteri anlamına gelir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top