Şanssızlık Sözleri, Şanssızlık ile ilgili Sözler

İkinci şans pişmanlıktır. Keşke sabrım kadar şansım olsaydı. Şanssızlık, güzel kadınların imtihanıdır. Şanssızlık burcuyum, yükselenim de bahtsızlık. Tabi ki şans bana da gülüyor ama ağzıyla değil.

Bugün mutluluktan müebbet yesek, yarın af çıkar. Balık olsam vapur çarpar. O kadar şanssızım yani. Şanssızlık, zalim bir öğretmendir. – W. M. Thackeray Şans, yalnızca hazır olan zihinlere güler. L.Pasteur Bugün ölsem, yarın ölümsüzlüğü bulurlar öyle bi şanssızlık. Şans kusurları, şansızlıkta değerleri ortaya çıkarır. F. Bacon Şans, kendisine yardım etmeyen kimselere yardım etmez. Sofokles Kuş olsam yükseklik korkum olur uçamam. Öyle şanssız bi insanım. Mutluluktan uçsam düşman uçağı zanneder vururlar yemin ederim. Ulan yolunda istikrarlı bir şekilde giden tek şey; şanssızlığım. Şanssızlık, gerçekte dost olmayanları ortaya çıkarır. Aristoteles Şanssız değilsin. Sadece, hayallerin gerçekleşmeyecek kadar güzel. Çabuk gelen kötü şans, geç gelen Şanssızlık Sözleri iyi şanstan iyidir. Arnavut Özdeyişi Rakipsiz olduğum tek konunun şanssızlık olması da benim şanssızlığım. Şansıma tükürsem, rüzgardan geri bana gelir. Öyle bir şans benimkisi.

Bazen istediğin bir şeyin olmaması, senin için bir şanstır. Emilie Serge Şanssızlık, insanı alıngan; sürekli acı ise adaletsiz kılar. Stefan Zweig İnsan şanssız olmaya görsün. Nereye gitse, şanssızlığı orda çıkar karşısına. Şanssız değilsindir, sadece hayallerin gerçekleşmeyecek kadar güzeldir belki. Herkes ikinci bir şansı hak eder ama ikinci bir şans seni hak etmiyor üzgünüm.

Şans bazen şimşek gibi çakabilir ama unutmayın, arkasında sizi kara bulutlar da bekliyor olabilir. Macar Özdeyişi Nasıl bir dönemdeysek herkes çok sinirli, herkes çok mutsuz, her şey çok aksi ve her konuda aşırı şanssızlık var! Şansın gerçekleşmesi için, önce siz hazır olmalısınız… Şans, hiçbir zaman aptalların peşinden koşmaz. Barrel Royal kimsenin işine yaramamak büyük bir talihsizlik, herkesin işine yaramaksa bir başka talihsizliktir. Baltasar Gracian İnsanın en büyük şanssızlığı birlikte eğlenebileceği insanların yanı başında değil kilometrelerce uzağında oluşuydu. Evrende milyonlarca yıl geçmiş, milyarlarca insan yaşamış ve şanssızlık ki, bu kadar malla aynı zamana denk gelmişim. Kalpsiz dediğiniz kişilerin başkalarını ne kadar sevdiğini gördüğünüzde, aşkta şanssız olanın siz olduğunu anlayacaksınız. Yemin ederim dünyanın en şanssız insanıyım bir insan nasıl olur da köpekle çarpışır ya! Ben bugün köpekle çarpıştım ve ikimizde korktuk! Bir arkadaş grubu içindeki en ciddiyetsiz adam bile sana acıyarak bakıp gözlerindeki yaşları siliyorsa hem çok şanslısın hem de çok şanssız. Bazen şans, insanlara mutluluk ve tüm iyi olanaklar için gerekenleri verir… Sadece onlarla kendilerini daha ne kadar mutsuz edebileceğini görmek için. Donald Marquis

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top