Rakı Sözleri: Rakı ile ilgili Sözler

Biz üç kişiydik, Rakı, Roka ve Balık. Sen hiç rakı şişesiyle dertleştin mi? Hayat her an rakı içmek için çok müsait. Son pişmanlık, rakının yanında meze olur. Kuzuya rakı içirmişler, kurdun evini sormuş. R.R.B. siz kısaca ona rakı, roka, balık deyin. Kaldır kadehini, kimin şerefine denk gelirse. Günün menüsü; Öperek sevin, akşama rakı için. İhtiyacım olan tek şey; güzel bir rakı masası. Rakıyı sek, kadını tek seveceksin ki çarpmasın. Hancı Rakı koy! Bu akşam havada aşk kokusu var.

Mutlu mutlu rakı içilmiyordu, gittiğin iyi oldu… Şarkılar rakı istiyor, bünye zaten dünden razı. Ayyaş adam şarap içer, delikanlı adam rakı içer. Mutsuzken mutsuzluğu unutturan tek ilaçtır rakı. Şarap, aşkın içkisiyse; rakı, kederin içkisidir. O kedi buraya gelecek! Boş kalmasın rakı kadehim. Rakıyı seviyoruz, güzelliğimizi ortaya çıkarıyor. Rakıyı uzat Sebastian. Bu sefer ağır konuşacağım. Korkuyorum çünkü, ya farklı cehennemlere gidersek? Biz ne zaman umutlansak, ertesi gün rakı içiyoruz. Sadece rakı içtiğimi biliyorsunuz, hikayemi değil. İnsan keyifliyken çay, hüzünlüyken de rakı içmeli.

Doldur be meyhaneci içelim, içelim ki bu dertlerimizi unutalım ve kendi halimize dönebilelim. Bin kadına seni seviyorum demiş de olsan öncesinde, o bir kadının aklı gelir rakı masasında aklına sadece. Milli içecek ayrandan önce rakı gelir. Yoğurdu su ile karıştırırsan ayran, rakıyı suyla karıştırırsan bayram olur. Arkada ince bir fon müziği, masada rakı bir kaç çeşit meze ve karşında derdini dökeceğin bir dost o kadar ihtiyaç var ki. Hayyam demiş ki! Ben haram ile helali karıştırmam. Dost ile içilen rakı helaldir. P*şt ile içilen su bile haramdır. Ömer Hayyam Votka, Rus kızı gibidir; parasını verir içersin. Rakı, Türk kızı gibidir, su ister, buz ister, kavun ister, balık ister, ister de ister. Rakı şarap içiyorsam sana ne, yoksa sana zararım içerim, ikimizde gelsek kıldan köprüye, ben dürüstsem sarhoşken de geçerim. Neyzen Tevfik

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top