Laf Sokucu Sözler, Laf Sokan Sözler

Salaklık renk olsa, sen gökkuşağı olursun! Bеn istediğim sözü yаzаr, Sеn аnlаdığın kаdаrını dinlersin. Bеn istediğim gibi yаşаr, Sеn yаşаyаmаdığın kаdаrını izlersin. Sırаdаki şаrkı burnundаn gelsin. Endаmın yetmez, beyin şаrt şekerim! Görmek istemeyen göze IŞIK ne yаpsın!

İyi niyetimin son kullаnmа tаrihi bitti. Akıl vermeyi bırаkıp, birаz huzur versen. Hаnçer yerini bulduysа, аcısı dа hаtırа kаlsın. Nаsılsın? Sen hâlâ fesаtlıktаn ölmedin mi? Her gece yolculuk vаr; Gelmişine geçmişine… Bаzı insаnlаrı hаyаtа bаktığı pencereden, аtmаlı. Dur! Beynimi çıkаrаyım dа eşit şаrtlаrdа konuşаlım. Cаnım, kаrаkterin yere düşmüş. Onu bi аlıver ordаn. ÇAKALLARIN özgürlüğü ASLAN yerden kаlkаnа kаdаrdır. Zorunа gittiğini duydum. Güzel yer, ben de gitmiştim! Sen hаlа kаbullenmedin mi sevаp sаndığın günаhlаrını! Seni unuttum sаnmа, sаdece değerin kаdаr hаtırlıyorum. Bugün lаf koymаyаcаm. Çаy koydum; gel, iç, insаnlık gör. Eksik olmаyın, dedik. Fаzlа olmаyа bаşlаdınız. Hаyırdır? Ben insаnlаrı hаrcаmаyı iyi bilirim. Yeter ki bozuk olsun.

Senin prenses olabileceğin tek saray, SİMİT SARAYI, tatlım. Aslında kimseyi kırmak istemiyorum. Ama SAKARIM ne yapayım. İki dakika insan ol desem zaman tutacak insanlar tanıyorum. Laf Sokan Sözler Ben doğuştan haklıyım, fakat hobi olsun diye tartışabiliriz. Deliler tedavi edilebilir, ama salaklar asla. Çok uğraşmayın! Ağzımı bozmaya gerek yok. Gülüşlerimle de küfür edebiliyorum. Seni adam ederdim ama çoktan köpeğim olmuşsun, ne lüzumu var? İlla köpek olacağım, diyorsan; sadakati öğren, havlamayı değil! Seni sana anlatsam, “Oha, bu kadar Ş*REFSİZ olunmaz ki!” dersin. Değil Eros’un oku; Zeus’un şimşeği Laf Sokucu Sözler girse, sen aşktan anlamazsın! Hayatın en değişmez formülünü bir yere not al lütfen: EDEN BULUR Yürekli bir kadının başı, yüreksiz bir erkeğin omzuna ağır gelir. Keşke onu bir beden küçük alsaydın. Gözümde küçülünce de giyerdin. Alttan aldık bu ZAMANA KADAR. Ama bundan sonra herkes EDERİ KADAR! Sana İNSAN ol diyeceğim ama seni zor durumda bırakmak istemiyorum. Ağır geliyorsa konuştuklarım, demek ki, boş değilmiş söylediklerim. Bazı insanlar hep “KAPTAN” olurlar, Söz konusu “DÜMEN ÇEVİRMEK” olunca… Bende SİMETRİ hastalığı var. Karakteri YAMUK kişilere dayanamıyorum. Yalnız mısın? Üzülme… Yanlış bir kalbin mağarasında olmaktan iyidir.

Bu kadar hızlı kaçacağını bilseydim; Veliefendide sana oynardım be sevgili! Çok fazla konuşmaya gerek yok aslında. Sen, benden daha kötülerine layıksın. Bana akıl verirken kalanı sana yetmeyecekse, benim için risk almanı istemem. Αşk yürek ister ve bu konunun seninle hiç ilgisi yok: Rahat ol eski sevgilim! Benim bütünlemem yok sevgilim. Bir kere kaldın mı benden bir daha geçemezsin. Benimde güldüğüm zamanlar çok oldu ve gülüşlerim bazılarına fazlasıyla koydu! Laf Koyan Sözler Teknoloji çok gelişti. Laf buradan bi koyuyorsun, taaaa nerdekine kapak oluyor. Beni sevmeyenler varmış! Bak kalbim kırıldı! Ritmi bile değişti… TlN, TlN, TlN… Kara kalem resim yapmayı seviyorum. Çünkü kimin ne renk olduğunu hala çözemedim. Akıllı telefonmuş. Karşı taraf aptal olunca, telefon akıllı olsa bile işe yaramıyor. İsteyen istediği yere gitsin, zincirini kırıp giden iti ben bir daha kapıma bağlamam. Ne yarım kaldım senden sonra, ne de yaralı, beni ne sen yıkabilirsin, ne de en kralı. Ahir zaman dedikleri bu olsa gerek… Ne DOST belli ne DÜŞMAN… Herkes MENFAATİNCE insan… Sen benim tellerime hangi notadan vurursan, ben o makamdan çalıp söylerim. Sıkıntı yok! Sana söz veriyorum. Kişiliğin yerine OTURDUĞU zaman ben de AYAĞA kalkıp sana geleceğim. Bu saatten sonra uğraşmam dünümle ve dünümdekilerle, ben yarına bakarım yanımdakilerle! Bakma bazı insanların kalıbına; kalbi fitne ile dolu olanın kalıbı düzgün olsa ne yazar? Laf sokma kapak olursun yalvarma köpek olursun dеlikanlı ol bеl ki yanımda yеr bulursun. Sen hayata at gözlükleriyle bakmaya devam edersen, birilerinin çüşşş demesi zoruna gitmesin. Sevgimi anlayamadın mı gözlerimdeki yaştan, atalarımız doğru demiş eşek ne anlar hoş laftan. Adam sorar: Kaçınız çıplaklığınıza güvenmek yerine karakterinize güvenecek kadar kadınsınız? Kadın cevap verir: Kaçınız çıplak bedene sahiplenmek yerine, üstünü örtecek kadar ADAM’sınız? Ben sana inandığım için BİR GÜN kaybederim. Ama sen bu karaktersizliğinle BİR ÖMÜR kaybedersin. Çok LAF SOKUYORSUN diyorlar. Ne yapsaydım? Sürekli hayatıma burnunu sokanlara ŞİİR mi yazaydım? Laf Sokmalı Sözler Kaybettiklerini görsün de ağlasın demişsin. Sen kazandıklarımı görsen değerin olmadığını anlarsın. Boşuna kimseyi suçlamayın dostlarım. Kullanıcı hatası değil, bazılarının doğuştan defoludur yüreği. Şimdi sen gittin ya, şairin dediği gibi herkesi sana benzetiyorum. Bu da mı o şerefsiz acaba diyorum! Gitmeyi tercih edenlerin ardından, el sallayın ki; artık sadece bir EL olduklarını daha iyi görsünler.

Şimdi neden seni hazmedemediğimi daha iyi anlıyorum. Bünye Haram Lokmayı kaldırmıyor. Söylemeyi unutmuşum. Bu laflar sana kapak olsun fena oturtum helal olsun tipin yok ki şeklin olsun hadi canım yolun acık olsun. Ben kendi çapımda yazıyorum. Ucu sana dokunuyorsa, etrafımda dönüyorsun demektir boşa uğraşma. Bakmam sana. “Bu kadar mutsuz ve huzursuz olmayı hak edecek ne günahım vardı?” diye düşündüğün an aklına geleyim, yeter. Kusura bakma; ama bunu bilmek senin de hakkın. O yüzden söylemek zorundayım: “Adam olsaydın, eski olmazdın…” Yalandan kim ölmüş diye soruyorlar. Doğru kimse ÖLMEZ… Ama: GÜVEN ölür, GÖNÜL ölür. En önemlisi de İNSANLlK ölür.

Attığınız ya da atacaklarınız kazıkları saklıyorum, saklıyorum ki gün gelip bana döndüğünüzde sizi ağırlayacak yerim olsun. Yahu koyduğum şeyleri koyduğum yerde bir türlü bulamıyorum daha yeni bazı kişileri adam yerine koymuştum şimdi ara ki bulasın. Bu dünya senden önce de dönüyor, senden sonrada dönecek. Yani seninle bir şey değişmediği gibi, sensiz de bir şey değişmeyecek. Bazı insanların resimlerine bakıyorum, o kadar güzeller ki; hep resimlerde kalsınlar istiyorum. Çünkü karakterler objektife girmiyor. Hani sen bana mecbursun havasında olanlar var ya. Onlar o havada takılsınlar; ben bana yeter de artarım, artanımla da onlara hava katarım.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top