Kırmızı İle İlgili Sözler, Kırmızı İle İlgili Mesajlar

Kırmızı aşkın, siyah yaşamın rengidir. Bizim tek sevdamız var o da: Kırmızı Beyaz. Ne kadar kırmızıysan, o kadar şarabım sana… Bazen iki sarı kart, bir kırmızı kart etmez. Bazen hayat yeşilin içinde kırmızı olmaktır.

Kırmızı sıcakkanlı ve renklerin en heyecanlısıdır. Bugün pazar, eve kırmızılar taşıyorum. Edip Cansever Benim zevkim koyu sarı ve sıcak kırmızıdır. Friedrich Nietzsche Bir mücevher kutusunda anılarım yeşile hiç dönmeyen kırmızı ışıklarım… Durduk yerde seni hatırlatır bana; bazen bir film, bazen kırmızı araba… Çoğu kadının gözünde erkekler ya kırmızı ya da mavidir. John Berger Hayat bize hiç yeşil ışık yakmadı ama bizde hiç kırmızı ışıkta durmadık. Saklı bir kırmızıda sarılırdık bir sevdanın asi ezgisine. Ersin Ergün Bir kadının ruju fazla kırmızıysa hayatı hiç de yolunda gitmiyor demektir… Hangimiz aşkın rengiyiz? Sen koyu kırmızı bensiz, ben zifiri siyah sensiz. Kırmızı ile gelen mutluluk beyaz ile devam etmeli, siyah ile son bulmamalı. Beyaz şarap gülmek, kırmızı şarap günah işlemek içindir. Boşnak Atasözü Ben sana kan kırmızısı kadar yakınken, sen Kırmızı İle İlgili Sözler bana siyah bir gece kadar uzaktın.

Kırmızıyı sevdiğini bilseydim, hayallerim kıpkırmızı olurdu. Nurullah Genç Ya kırmızı gülden ayrı yaşamalı, ya da dikenin acılarını hoş görmeli. Sadi Şirazi Hayat her zaman tozpembe olmuyor bazen siyah bazen beyaz bazen de kırmızı oluyor. Hayat bana hiç yeşil ışık yakmadı. Sorun değil; ben zaten hiç kırmızı da durmadım. Sen kıpkırmızı güller arasında bensiz, ben ise simsiyah karanlığın koynunda sensiz. Kırmızı rujumu sürünce her şey geçiyor. Umursamaz bir kadın vuku buluyor aynalarda… Gidenin arkasından ağlamakta neymiş, kırmızı halı bile sererim maksat rahat yol alsın.

Sen bir şehir olmalısın ya da nar. Belki granada, belki eylül, belki kırmızı. Haydar Ergülen Kırmızı ile siyah yan yana da gelebilirler, karşı karşıya da. Kırmızı her türlü aşkın, siyah ise yaşamın rengidir. Kırmızı. Sana, sadece kırmızı demeliyim. Ben başaramıyorum kırmızı. Hatırlamak dışında bir mucizem yok. Bir şeye inandım. Bir şeye ve sadece bir kere ağlayarak dans ettim. Oysa hayata bağlanmak için ayağa kalkmıştım. Umay Umay

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top