Kederli Sözler, Keder ile ilgili Sözler

Çok pahalısın be mutluluk. Gözyaşıma senin acın karıştı. Seni değil, bizi geri istiyorum! Gitsem ayrılık, kalsam yalnızlık. Neşeniz, maskelenmemiş kederinizdir.

Keder sonsuzdur, sevincin sınırları vardır. Keder, insanı erdemli kılar. Murat Menteş Gönül yorgun düştüğünde, yürek dilsiz kalır. Bazen gözlerden yaş akmaz, kalp ağlar sadece. Gidecek yerin kalmadığında zoruna gider hayat. Üzülmem mi sanıyorsun, yürek ağlar gözden önce. Yatsan ne olur, gözüne uyku girmedikten sonra! Hayat acılarıyla ve kederleriyle de güzeldir.

Bu kez anladım, hüzünlerden bozma mutluluklar yaşıyorum. O hep iyi olsun diye sen hep dua edersin, o hiç bilmez! Her derdi içinize atarsanız sonunda ayağa kalkamazsınız! Eceliyle ölür herkes ama biz ecel Kederli Sözler gelmeden öldük kaç kez. İçime atarım onda sorun yok. Peki içimden nasıl atacağım? En kötüsü de etrafa renk saçarken, kendi içinde siyah olmak.

Derdini dinlediğim herkesten daha beter haldeyim, haberleri yok. Senin yerin yurdun yok mu keder, misafirlik dediğin 3 gün sürer. İnsanların yüzüne iyi bakın, acısı çok olanın gülüşü güzel olur. Her dert insanlara söylenmez; gün gelir seni o derdinle vururlar! Bir insan için en kötü yalnızlık, kendisiyle barışık olmamasıdır. Ve herkesin derdi kendine ağır. Gerisinin dili lâl, kulağı sağır. Küçük üzüntüler konuşurlar, büyük dertler dilsizdir. Nijer Özdeyişi Üzüntünün fazlası gülmekle, sevincin fazlası ise ağlamakla sonuçlanır. Zsa Zsa Gabor Çeyrek saatlik okumanın gideremediği kederim olmamıştır.  Montesquieu Kırık dökük gözyaşları var yüzümde. Sildikçe artıyor, durdukça acıyor. Ben böyle yaşıyorum işte. Bir şeylerin anısıyla, bir şeylerin acısıyla. Ey hayat! O kadar yorgunum ki, susupta ağlayasım, ölüpte dinlenesim var. Başkalarının kederini duymayan kimse, nasıl insan sayılabilir? Şeyh Sadi Umarım sabah tüm şehir bembeyaz olur, başka türlü bitmeyecek bu sıkıntılar. Geçmişle bir problemim yoktu aslında, geçerken bıraktıkları olmasaydı eğer. Kendine bile yabancı geliyor insan bir süre sonra. Kalp ayrı dertte, beyin ayrı dertte, ten ayrı dertte.

Sonra duvara yumruk attım. Elin acısından, yüreğimin acısını duymayım diye. İçine attıkların kederindir, içinden atamadıkların ise kaderin. Serkan Özel Öyle yorgun ki hislerim. Artık sana karşı bir şey hissetmeye bile dermanı yok. Üzülmek, yarının sıkıntısından bir şey eksiltmez. Sadece bugünün gücünü tüketir. Ne zaman unutmaya çalışsam, önümde bir fotoğraf, elimde ise bir sigara bitiveriyor. Derin bir kalp ve büyük bir zeka için keder önüne geçilmez bir şeydir. Dostoyevski Akla bir kere düştü mü düşündüren bir keder, öğütler nafile olur, hayallerinse heder.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top