Kavuşma Sözleri, Kavuşmak ile ilgili Sözler, Sevgiliye Kavuşma Sözleri

Seni seviyorum bunu unutma. Sevmek kavuşmaya yetmiyor bunu da. Kavuşmak mı? Daha ölmedim ki. Özlemek 7 harf 3 hece, ama her gece. Nefes almak gibi sana ihtiyacım var. Sarılabilsek söner mi içimdeki bu özlem.

Özlemek güzeldir, sonunda kavuşmak varsa. Hasret güzel şey, kaderde kavuşmak varsa. Kavuşacağını bildiğinde, özlemek çok daha anlamlı. Günün en çok sana kavuştuğum anını seviyorum. Sen gelsen bana sarılsan, üstüm başım aşk koksa. Özlemin azı çoğu olmaz, ağırdır işte. Nazım Hikmet Korkunç bir sancı değil mi özleyip de sarılamamak. Işığa kavuşmak için, karanlığa meydan okumak gerekir. Özlemek için sevmişiz birçoğumuz, kavuşmak ne haddimize Eğer sonunda kavuşmak yoksa, uzaktan sevmeler yorar insanı. Çok özledim gel artık desem çok mu şey istemiş olurum acaba? Ruhum sensiz koca bir boşlukta gibi. Gel de bitsin bu eziyet. Özledim. Söyleyeceklerim bu kadar, kısa ve derin. Cemal Süreya Sevmediklerinize sabretmedikçe, sevdiklerinize kavuşamazsınız. Bir tür kavuşmadır hatırlayış, unutuş bir özgürlük. Halil Cibran

Müsaitsen şayet, seninle biraz kavuşmaya ihtiyacım var. İbrahim Tenekeci Kar beyazdır ölüm, ellerinden gülüm, yine yoksun diye, düşmanım her güne. Ve o kadar gelmedin ki, senden daha çok hayalini sever oldum. Abbas Khari Değil mi ki kavuşmalarımız topal, ayrılıklarımız koşar adım. Cahit Zarifoğlu Hasret duyarak atmaya başladım her bir adımı. Her biri kavuşma pahasına idi. Bu vakitte gönüle hüzün ve özlem düşerse, dile de sabır ve dua düşer. Mevlana Bildiğim tek şey ayrılıktan sonra kavuşmanın daha acı olduğudur. İlhan Aladağlı Ertesi gün sana kavuşmayacağım için, uyumadığım Kavuşma Sözleri geceler var benim. Cemal Süreya Her gün birbirini görmenin tadı başka, ayrılıp kavuşmanın tadı bambaşka. Montaigne Kavuşmadan sonra kaçınma ne korkunçtur! Ama ayrılıktan sonra kavuşma ise ne güzeldir! Ayrılık dedim, kavuşma dedim. ‘İnsanın içini dökmekten vazgeçmesi’ dedim. Şükrü Erbaş Düşünsene birisi sana kavuşmak için Allah’a dua edip ağlıyor, Rabbim öylesine sevdir bize.

Baharda kışı, kışın da baharı özler insan. Kavuşmak şart mı? Boşver, bazı şeyler yokken güzel. Aşık Veysel’e sormuşlar: sizce aşk nedir? Aşık Veysel cevaplamış; seversin, kavuşamazsın; aşk olur. Seni unutma fikri bile, sana kavuşma umuduna bağlanıyor içimde. Senden kaçış varsa bile kurtuluş yok. Kavuşmak belki bir gün ama unutma prenses; suya aşık ateşler, aşığına kavuşunca ölür. Kahraman Tazeoğlu

Ey yar! Kaderde sevmek var ama kavuşmak yok ise şayet, olsun, hükmün sahibi bundan razı ise; Vuslata aşık gönül susmaya da razı. Sana kavuşmak için kendimi kaybedeceğime; sensiz kalıp kendimi kazanırım. Ben bensem nasılsa yeni bir aşk daha bulurum. Yonca Ayas Bir ayrılık ile ayrılan iki kişi kavuşmak için gece ve gündüz dua ediyorlar. Onlar birbirine yaklaştıkça mevsim kıştan bahara dönüyor. İki kişi birbirini sevmiş ve kavuşmuşsa, mutluluktur. Biri seviyor diğeri kaçıyorsa aşktır. İkisi de sevmiş ama kavuşamamışsa efsanedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top