Instagram Profil Resmi Boyutu

Instagram profil resmi boyutu birçok nedenden dolayı önemlidir. Her şeyden önce, bu aracı kullanmak konusunda kendinizi kötü hissetmemelisiniz. Birinin yeni takipçisinin ne kadar güzel veya yakışıklı olduğunu merak etmesi tamamen mantıklı. Bu nedenle, neden birisinin Instagram profil fotoğrafını izleyicimizle  kontrol  etmek istemiyorsunuz  ?

Hepimiz yaparız. Hepimiz   , özellikle de gizliyse, ortalıkta dolaşmaya değip değmeyeceğinden emin olmak için birinin hesabının profil resmini kontrol ederiz . Bununla birlikte, insanların sosyal makinelerinin amiral gemisi olma onurunu vermek için en iyi resimlerini kullandıkları bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, başkalarını kontrol etmeyi düşünmeden önce, profil resimlerini ilk elden kontrol etmek yararlı bir taktik olabilir.

Bu sayede asla şans vermeyeceğiniz kişilerle zaman kaybetmekten kurtulabilirsiniz. Böyle düşünürsen bu kişiye de iyilik etmiş olursun. Onlar da vakit kaybetmemeli. Belki bu sığ, ama olan bu. Farklı insanların farklı öncelikleri vardır. Güzel birinin resmini yakınlaştırmasını istiyorsanız, arzuladığınız şeyi elde edebilmelisiniz. Öyleyse neden potansiyel sevgilinizin profil resmine daha yakından bakıp, hayatınızın geri kalanında veya en azından bir süreliğine gerçekten olmak istediğiniz kişi olup olmadığına karar vermiyorsunuz?

En İyi Instagram Profil Resmi Nasıl Seçilir?

Instagram profil resminizi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Bunlardan ilki, Instagram profil fotoğrafları bir daire (içinde profil resminizi küçük ölçekte gördüğünüz simge) içinde görüntülendiği için, resminizdeki odak unsurlarının ortalanmış olması gerekir. Resimde ortalanmamışlarsa, daire içinde görüntülendiğinde kırpılmış olabilirler.
Bir diğer önemli nokta da Instagram fotoğraflarının boyutudur. Instagram profil fotoğrafları minimum 110 x 110 piksel olabilir ve 320 x 320 piksel olarak depolanır. Bu bilgiler ışığında bu ölçülere uygun bir görsel yüklemeniz gerektiğini unutmayınız. Bu ölçüler dikkate alınarak en iyi Instagram profil fotoğrafı boyutu seçilmelidir.

Akışınızdaki Instagram fotoğraf boyutu:

 • Manzara:  1080 x 566 piksel
 • Portre:  1080 x 1350 piksel
 • Kare:  1080 x 1080 piksel
 • Desteklenen en boy oranları:  1,91:1 ile 4:5 arasında herhangi bir yer
 • Önerilen resim boyutu:  Genişlik=1080 piksel, yükseklik =566-1350 piksel (resmin yatay veya dikey olmasına bağlıdır)

Instagram Profil Resmi Nasıl Görüntülenir ve Büyütülür?

Bir profil resminin görünür en boy oranı, orijinal yüksek kaliteli versiyonu ve dairesi ne olursa olsun 110 x 110 veya 180 x 180’dir. Bu nedenle, düşük pikselleri önlemek için ideal bir Instagram profil boyutunun çok daha büyük olması gerekir. Mükemmel bir Instagram profil resmi olması için tam kare bir resim olmalı ve hiç boşluk içermemelidir. 

İstediğiniz her şeyi deneyebilir ve 40 x 40’lık bir fotoğrafı büyütmek için inanılmaz bir zaman ayırabilirsiniz, ancak ne olursa olsun saçma görünecektir. Bu nedenle, harika bir profil resmi boyutu önemlidir; buna kapak fotoğrafları da dahildir.

Bazen, hesabını takip ediyorsanız, kişinin profil resmini bir IG gönderisi olarak görebilirsiniz. Ancak değilseniz, bir üçüncü taraf hesabı kullanmanız gerekir. 

InstaFollowers’ın yepyeni Instagram Profil Fotoğrafı Görüntüleyici ve İndiricisi ile kişilerin profil resimlerini büyük boyutlarda inceleyebilirsiniz.

Kullanımı ve üzerinde bir ustanın hakimiyetini kazanması çok kolaydır. Kısa sürede bir Houdini olabilir ve bir kullanıcının ‘profil resmini’ tam boyutuna, tam HD’ye büyütebilirsiniz.

Dünyanızı sallamaya hazırsanız, takip edin.

 1. InstaFollowers’ı açın ve Instagram Profile Photo Viewer & Downloader’ı bulup başlatmak için ücretsiz araçlarımıza göz atın.
 2. Instagram’ı açın ve resimleri için yakınlaştırmak istediğiniz profili bulun.
 3. Ücretsiz aracımıza geri dönün ve aşağıda belirtilen alana kullanıcı adını yazın.
 4.  Kişinin profil resmini istenen çözünürlükte anında görmek için  Kontrol et’e dokunun . Ayrıca takipçilerine ve aşağıdaki numaralara, varsa biyografilerine de göz atabilirsiniz .

Instagram Profil Resmi Nasıl Kaydedilir?

 

Yukarıdaki adımları zaten uyguladığınızı varsayarsak, hedeflediğiniz kişinin profil resmini Instagram’ın size izin verdiği en büyük boyutta indirmenin mümkün olduğunu kolayca görebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken yukarıda belirtilen prosedürü takip etmek ve büyütülmüş resme tıklayıp ‘İndir’ düğmesini görebileceğiniz ekrana gelmek.

 • Profil resmini tercih ettiğiniz cihazda anında almak için ‘İndir’ düğmesine dokunabilirsiniz. ‘profil-foto.jpg’ benzeri bir dosya adına sahip olmalıdır.
 • Fotoğrafı manuel olarak cihazınıza indirmek isterseniz, profil resmine tıklayarak ekranınıza sığacak şekilde büyütebilirsiniz. Daha sonra, resme uzun süre dokunabilir ve daha sonra bakmak için cihazınızın galerisine kaydedebilirsiniz.

Ancak, Instagram ile hiçbir şekilde herhangi bir bağlantımızın olmadığını açıkça belirtmeliyiz.

Bu nedenle, birinin profil resmini indiriyorsanız, yanlış bir şey olursa risk size aittir.

Ancak, diğer sosyal ağ platformlarında paylaşmayı planlamıyorsanız, birinin resmini cihazınıza indirmenizde yanlış bir şey olmadığı bilinmektedir. Ayrıca Instagram profillerine anonim olarak göz atmak isterseniz Instagram Görüntüleme aracımızı da kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top