İlham Veren Sözler, İlham Verici Sözler, İlham Kaynağı Sözler

Ertelemeyin, şimdi yapın. Ertelemeyin, şimdi yapın. Denemeden başaramazsınız. Hayal dağınıza adım adım tırmanın. Bütün insanlar aynı dilde gülümser.

Hayalinizi bulun ve daha da büyütün. Karanlık olmazsa, yıldızlar parlamazlar. Başarısızlığın da olumlu tarafını görün. Hayallerinin peşinden git, yolu biliyorsun. Korkmayın, başarabileceğinize inanın. Köprüleri atmadan önce bir gemi inşa et. Başlanmamış bir şey asla bitirilemez. Denenmemişi deneyin, yapılmamışı yapın. Durmayın, her zaman bir adım daha atın. İlham almak harika, ilham vermek inanılmaz. Başarıya giden yol azimli olmaktan geçer. Eksiklikleriniz olabileceğini kabul edin. Bugün alacağın karar, yarın etkili olacaktır. En çılgın hayaller en güzel gerçekleri yapar. Unutmayın, gerekli potansiyele sahipsiniz. Hiçbir insan işini sevmeden başarılı olamaz. Hayatta bir şey olabiliyorsan, hayalperest ol. En cesur renklerde hayal kurmaya cesaret edin. Tutkunuzu bulun ve işiniz iş olmaktan çıksın. Hayal kurmaktan vazgeçmek, yaşamayı bırakmaktır. Gülmeye de vakit ayır. Gülmek ruhun müziğidir.

Cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol! Mevlâna Başarı her gün tekrarlanan İlham Veren Sözler küçük çabaların toplamıdır. Yüksek beklentiler kesinlikle her şeyin anahtarıdır. Başarının tadı, tüm başarısızlıklarınızı unutturacaktır. Bundan bir yıl sonra bugün başlamış olmayı dileyeceksin. Başarının ne zaman geleceği belli olmaz, sabırlı olun. Başarılı olmak, onun için mücadele etmeyi gerektirir; Önce kendinizi sevin, ardından her şey yoluna girecektir. Ne kadar çok şey yaparsanız, o kadar çok şey kazanırsınız! Başarılı olmanın tek yolu, yüzlerce defa başarısız olmak. Kural 1: Asla para kaybetme; Kural 2: Kural 1’i unutma.

Seni sınırlayabilecek tek şey kendi yarattığın duvarlardır. Başarısız olmaktan korkmayın. Hiç denememiş olmaktan korkun. Yalnızca bugün yaptıkların, bütün yarınlarını değiştirebilir. Dünya, sonsuzluk içinde küçük bir parantezdir. Thomas Browne Hayatımız limitli ama yapabileceklerimiz limitsizdir. Chuang Tzu Risk al. Kazanırsan daha mutlu, kaybedersen daha akıllı olursun. Olabileceğin kişi olmak için asla geç değildir. George Eliot Bir kere yaşıyorsunuz ve o hayatı sonuna kadar değerlendirin. Bugün bir hayalin peşinden koşmaya başlamak için mükemmel bir gün. Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. Konfüçyüs Düşünceler güçle, top ve tüfekle asla öldürülemez. M. Kemal ATATÜRK Eğer çılgınca hiçbir şey yapmadıysan doğru yolda değilsin demektir. Mükemmel bir iş çıkarmanın tek yolu sevdiğin şeyi yapmaktır. Steve Jobs Herkese yardım edemeyiz ama herkes birine yardım edebilir. Ronald Reagan Geçmiş ne kadar zor olmuş olursa olsun, her an yeniden başlayabilirsiniz. Şimdiye kadar yapılan her büyük başarı, bir hayalin tohumu olarak başladı. Kendi hayallerinize inandığınız sürece büyük başarılara imza atabilirsiniz. Hayallerin seni korkutmuyorsa yeterince büyük değillerdir. Muhammed Ali Hiç hata yapmamış bir insan, asla yeni bir şey denememiştir. Albert Einstein Şu an içinizde, asla hayal edemeyeceğiniz şeyleri yapma gücü var. Maxwell Maltz İnsanın aklı neyi kavrar ve neye inanırsa, onu gerçekleştirebilir.  Napoleon Hill Düşüncelerinizi değiştirerek kendi dünyanızı değiştirebilirsiniz. Norman Vincent Peale Birine kızgınlıkla geçirdiğin her saat, bir daha ele geçiremeyeceğin 60 mutlu dakikadır. Önemli olan hayatın keyfini çıkarmaktır. Günlerinizi daha iyilerini bekleyerek harcamayın.

En zoru harekete geçme kararıdır, geri kalanı ise sadece kararlılık meselesidir. Amelia Earhart Başkalarından üstün olmanız önemli değildir. Önemli olan dünkü halinizden üstün olmanızdır. Hint Atasözü Hayalleriniz sizi nereye götürürse götürsün, evrenin tam da burada olmanızı istediği yer olduğunu bilin. Bir mucizeye ihtiyacınız yok aslında. Bir mucize olduğunuzu hatırlamaya ihtiyacınız var. Tayfun Topaloğlu İster başarabileceğinizi düşünün, ister başaramayacağınızı düşünün. Her iki durumda da haklısınız. Henry Ford Başkalarına hizmet etmek ve başkalarına ilham vermeye çalışmak bir seçenek değil, bir sorumluluktur. Bill Courtney Kendi hayallerinizi inşa edin, ya da bir başkası onun hayalini gerçekleştirmeniz için sizi işe alacaktır. Farrah Gray “Kazanma isteği, başarıya ulaşma arzusu ve ulaşma arzusu… Bunlar birleşirse kişisel mükemmelliğin kapısı açılır” Konfüçyüs Zamanınız kısıtlı. Bu yüzden başka insanların gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanıza engel olmasına izin vermeyin. Bir gün kalkacaksınız ve hep hayal ettiğiniz şeyleri yapmaya vakit kalmamış olacak. Şimdi tam zamanı. Harekete geçin. Paulo Coelho

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top