Bahane Sözleri , Bahane ile İlgili Sözler, Mazeret sözleri

Bahane arayan, her zaman bulur. Seven insanın bahaneleri yoktur. Zaten sevesin yokmuş, gidişin bahane. Bahaneden başka bir şey değildim sana. Cesareti olmayanın, bahanesi çok olur.

Seni hatırlamam için ne çok bahane var. Mazeret yetersizliğin itirafıdır. Anonim Yaprak ağaçtan sıkılmıştı, sonbahar bahaneydi… Çalışırsa her bahane iyidir. İtalyan Atasözü Ölmek de yaşamak gibi bahane ister. Ali Şeriati Her hatanın bir bahanesi vardır. Polonya Atasözü Başarılı insan çözüm üretir, başarısız bahane üretir. Mazereti, özür ile asla karıştırmayın. Jill Shalvis İstersem çare, istemezsem bahane bulurum. Sen rahat ol! Aşk bahane, herkes kendini seviyor. Nazan Bekiroğlu Cesareti olmayanın hep bir bahanesi vardır. Hakan Mengüç Ben eylemi severim, bahaneleri değil. Irvin D. Yalom Ey sevgili! Seni sevmeye bir bahane yeter. Hz. Mevlana Bir bahane bularak gelen, başka bir bahaneyle çekip gider. Kalmak isteyenin nedeni, gitmek isteyenin bahanesi çok olur.

Sana sarsılabilmek için binlerce bahane bulabilirim… Başarısızlık gemisi, bahaneler denizinde yüzer! La Edri Mazeret Sözleri Bahanesi bol olanın yalanı çok olurmuş. Bahane arayan biri onu bulmayı her zaman bilir. Stefan Zweig Sırtın yere düştü mü, dostların bahanesi çok olur. Bedirhan Gökçe Yemin ederim mesafeler sorun değil, biz bahanelere çözüm bulamadık. İki yanlış bir doğru etmez ama iyi bir mazeret eder. Thomas Szasz Aklına gelmem için binlerce bahane var. Fakat olmuyor, istemiyorsun. Yaprak gibi gitmeyi göze almış bir kere. O esen rüzgar tamamen bahane. Çok iyi bahaneler üretenlerin, başka Bahane Sözleri bir şey ürettikleri görülmemiştir. Başarılı olmak isteyen yol bulur. Başarılı olmak istemeyen bahane bulur. Yaprak sıkılmıştı ağaçtan, bahaneydi sonbahar. Necip Fazıl Kısakürek Başkalarını affetmek için bulduğun bahaneleri kendin için asla kullanmazsın. Gitmek için bahane arardın ya; Al işte gözümün üstünde kaşım, altında yaşım var. Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül ahbap ister kahve bahane. Türk Atasözü Her zaman kazananın anlatacak bir hikâyesi, kaybedenin anlatacak bir mazereti vardır. Yok, rica ederim, bahaneler arama gitmene: Hoşça kal de ve git. William Shakespeare Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayın. Bir şey yapmak isterseniz çare ararsınız. Yapmak istemezseniz bahane ararsınız. Rus Atasözü

Başarımı şuna borçluyum; hiçbir zaman ne mazeret uydurdum ne de kabul ettim. Florence Nightingale Başarısızlıkların yüzde doksan dokuzu bahaneyi alışkanlık haline getirmiş insanlardan gelir. Osho Bahaneleri bir kenara bırak! Gideceği yeri bilene, dünya kenara çekilip yol verirmiş! Üstün Dökmen Bahane üretmek konusunda kusursuz olan insanlar başka hiçbir konuda kusursuz olamazlar. Robin Sharma Kalmak isteyenin elbet bir bahanesi oluyor da, gitmek isteyenin önünde dağ olsan fayda etmiyor. Hz. Mevlana Sana yüklediğim anlamları senmişsin gibi düşünme, aldanırsın! O anlamlarla sadece bende varsın. ben seviyorsam sen bahanesin.

En ufak bir şey de gitmek için bahane arayan değil, tüm sorunları çözmek için kalıp çabalayacak insanlar lazım. Miraç Çağrı Aktaş Gerçekten seviyorsan hiçbir şeyi mazeret etmeyeceksin. Gerçekten seviyorsan eğer sonuna kadar değil, sonsuza kadar seveceksin. Can Yücel Kimi insan yaşadığı zorlukları bahane edip Allah’tan uzaklaşır, Kimi insan da yaşadığı zorlukları vesile edip Allah’a yakınlaşır. Hz. Mevlana Başlangıç noktasını unut! Başlamak için her zaman bir bahane gerekir, ama bahaneye fazla takılıp kalırsan işin özünü kaçırırsın. Amin Maalouf İnsan, fırsatların gelmesini bekler, fırsatlar da insanın gelmesini. Fırsatlar bekler, insanlar bekler. Kazanan hep mazeret olur. Paulo Coelho Size türlü türlü bahaneler uydurup, Hayatınızdan çekip gidenler, Yine türlü türlü bahanelerle, Hayatınıza yeniden girmek isteyecekler. Hatırlayın, size yapılanları unutmayın! Yanında olmayan insanlar için sıkma canını. Bir insan gerçekten isterse yanında olmanın bir yolunu elbet bulur. Ve unutma; bahaneler, sadece uzak kalmayı tercih edenler içindir. Siz de Bahane ile ilgili Sözler eklemek yada sayfamız hakkında yorum yapmak istiyorsanız, aşağıda bulunan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top