Ateş İle İlgili Sözler, Ateş Sözleri, Ateş Hakkında Güzel Sözler

Ateşsiz duman olmaz. Plautus Ateş demekle ağız yanmaz. Atasözü Benim sevdam ateş, senin sevdan su. Mum ağlamadıkça, alev gülmez. Mevlana Bütün dumanların altında ateş vardır.

Maşa varken elini ateşe sokma. Atasözü İnsanı ateş değil gurur yakar. Mevlana Su, hiçbir zaman ateşten korkmaz. Mevlana Ateşine dayanabileceğin kadar günah işle. İçimde bir ateş alev alev yanar, beni yakar. Büyük yangınları küçük kıvılcımlar başlatır. Ateşinizin sönmesine izin vermeyin. Ayn Rand Kıvılcımı söndürmezsen ateşi zapt edemezsin. Tolstoy Güneş doğunca ateşin hükmü kalır mı? Nazan Bekiroğlu

Ateşi kıvılcımken söndürmeli. Sonra başa çıkamazsın. Tolstoy Ateş düştüğü yeri yakar. Siz sadece sıcaklığını hissedersiniz. Şeytan ateşte yanarak ölmez. Onu iyilik öldürür! Alein Kentigerna Ateş ve su gibiydik, hangimiz ağır basarsak diğerinin zararınaydı. Ben yanmaya yanarım da, senin ateşe tahammülün ne kadar? Nurhan Işkın Mum olmak kolay değildir. Işık saçmak için önce yanmak gerek. Hz. Mevlana Fazla yaklaşmadığınız sürece ateşin bir sakıncası yoktu. Becca Fitzpatrick Geride bıraktığım ne varsa kül. Ateş benmişim demek ki. Friedrich Nietzsche Benimle yanmayacaksan yaklaşma ateşime, ya söndür ya da birlikte kül olalım. Sabır, hastalıkta Eyüp, hasrette Yakup, zindanda Yusuf, ateşte İbrahim olmaktır.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top