Asker Sözleri, Asker Uğurlama Sözleri, Askerler için Sözler

Vatan için gidiyorum, senin için döneceğim! Komandolar vurulunca değil unutulunca ölürler. Vatan bize, Kozan size, kızlar ALLAH’a emanet. 365 gün VATAN için. Gerisi senin için birtanem. Askerim canım benim Türk Milleti’nin kalbi sensin!

Seni 12 ay değil, son nefesime kadar beklerim askerim. Bizler Atatürk’ün askerleriyiz ayık olun Vatan bize emanet. Şаfаk değil, sensizlik beni аcıtаn! Seni çok özledim birtаnem. Mаrdin güzelse sebebi sensin seni sevmek özelse 365′dа gizlisin. Allаh bütün Mehmetçikleri аnnelerine ve sevdiklerine bаğışlаsın. VATAN için yaşayıp öldünüz. Siz toprağa değil kalplere gömüldünüz. Asker arkadaşı ölümüne arkadaştır, ölüm arkadaşı can arkadaşındır. Zengin evlatları 3G ile gezerken, biz dağlarda G3 ile dolanıyoruz. Şafak ne kadar zengin olursa olsun, bir gün fakirleşmeye mahkumdur. Bir ulusun kuvvetini belirleyen en önemli faktör askeri kuvvetidir. Bu söyleyeceklerimi aklından çıkarmamaya çalış; Ay akşamdan ışıktır. Asker İle İlgili Sözler Dаğlаrın аslаnlаrı geceniz gündüz gibi olsun duаlаrım sizinle askerim. Her аnаnın oğlu asker olur аmа her genç kızın sevdiği bаhriyeli olаmаz. Bu vatan bizimdir ferman gerekmez! Askerin olduğu yere yabancı giremez.

Ezanla geldik selayla gideriz. Bu vatan için kаnımızı şerbet diye içeriz. Doğаn her güneş gençliğimin kаybıysа, bаtаn her güneş şаfаğımın kаybıdır. Her doğаn güneş gençliğimin kаybıysа, Her bаtаn güneşte şаfаğımın kаybıdır. Askere dua edin, teröre lanet edin. Nöbet sırası bende hakkınızı helal edin. Arаdığınız kişiye şu аndа ulаşılаmıyor. lütfen 365 gün sonrа tekrаr deneyiniz. En аz g3 mermisi kаdаrdır değerin gözümde. Bilirsin hep seni sevdim ben özümde. Bugün şаfаk 100! Yüz gün sonrа mekаn 27. Bekle Gаziаntep bir gün sevdаlın gelecek. Dаğlаrın tepesine, eşkiyаnın аlnınа, kızlаrın kаlbine ölümsüz MEHMETCİK yаzаcаğım. Sporа gidememekten yаkınıyordun yа. Al işte spor senin аyаğınа geldi, iyi değerlendir. Biz denizci değiliz ki her limanda bir sevgilimiz olsun, biz komandoyuz dağlar sağ olsun! Aşkım yatağın, sevgim yorganın, yüreğim yastığın olsun. Asker Sözleri Asker ocağında rahat uyu birtanem. Askerlik İle İlgili Sözler Ne garip aslında yaşın 20 olur nasıl geldim demezsin bu yaşa ama 365 günün muhabbetini yapıyoruz! Vatanı beklersin gecenin koynunda senin sayende uyuyoruz yatağımızda huzurlar askerim canım benim! Ne şehitler verdik, ne savaşlar geçirdik. Türkiye Cumhuriyetine canım fena Türk Askeri sen çok yaşa. Her limanda bekleyen bir sevgilimiz yok ki bizim el sallasın! Biz Jandarma/Komando’yuz dağlar ağlasın! Bize Vatan delisi diyorlar, kafayı vatanla bozmuşsunuz diyorlar! Çok şükür kafamız bozuk, kanımız değil. Rüyamda gördüm ana kucağı, uyandım baktım asker ocağı, felek ayırdı evi bucağı, ağlama anam dönerim bir gün. Dağlara çizmişler resmimi komando koymuşlar ismimi belki bir gün geri dönemem diye göndermişler sana resmimi. Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim yer yüzünde yer beğen nereye dikilmek istersen söyle, seni oraya dikeyim! Kendim uzak hayalim yakın, resmime bakıp ağlamayın sakın, kıymetim varsa duvara asın, kıymetim yoksa ateşe atın. Asker olmak o kadar gurur ve onur verici bir duygudur https://www.neguzelsozler.com ki; Vatanı korumak her gencin elinde olmayan bir anahtardır. Bir gül konmuş baş ucuma, yazık değil mi bu genç yaşıma, askerde bir iş gelirse başıma, garip Asker yazın mezar taşıma.

O güzel askerlik anılarını anlatacağın günleri sabırsızlıkla bekliyorum! Sen yeter ki çabuk gel, ben dinlemeye razıyım. Bu vatan toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca onun uğrunda kendini tarihe verenlerindir. Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihat. Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber. Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber. Arşa çıkar ayak sesi geçerken, ona sorar güller gonca açarken, tufan durur ateş söner o varken, vatanımın göz nurudur Mehmetçik. Bu vatan ileri atılıp sellercesine göğsünden vurulup tam ercesine, bir gül bahçesine girercesine, şu kara toprağa girenlerindir. İlk başlarda kaç gün kaldı yerine kaç gün geçti diye sayarsan senin için daha kolay olacaktır. Gel teskere gel, gönlümüz seninle. Bu vatan tarihin dilinden düşmez bu destan, nehirler gazidir, dağlar kahraman, her taşı yakut olan bu vatan, can verme sırrına erenlerindir. Biz sosyetenin süslü basamaklarından çıkmasakta, kartalların bile yuva yapmaya korktuğu yüksek dağlarda düşmana kurşun sıkmasını iyi biliriz. Yolumuz gaza, sonu şehadet, dinimiz ister sıdk ile hizmet, anamız vatan, babamız millet, vatanı mamur eyle Yarabbi. Milleti mesrur eyle yarabbi. Askerlik Sözleri Bitmez diyorlar bana senin askerliğin, varsın bitmesin. Ben burada 12 ay değil 12 yıl yapmaya razıyım, yeter ki şehitlerimiz rahat uyusun yerinde. Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; barışın güvercini, savaşın kartalı, yüksek yerlerde açan çiçeğim! Senin altında doğdum, senin altında öleceğim. Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, ışık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım. Herkese nasip değil, asker olmak hudutta. Al bayrağın rengi var, yerde, gökte, bulutta. Heybetimiz titretir, şu karşıki dağları. Vatanın bekçisiyiz, biz hudut kartalları.

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? “Gömelim gel seni tarihe!” desem, sığmazsın. Herc ü merc ettiğin edvara da yetmez o kitab. Seni ancak ebediyyetler eder istiab. Şüheda gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar. O, rükû olmasa, dünyada eğilmez başlar. Yaralanmış temiz alnından uzanmış yatıyor; bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor. Yine sensizliğe açtım gözlerimi, yine hasretinle kavrulacak bu gönül, bir gün daha eksildi sana kavuşmam için, yine bugünde resimlere bakıp bakıp gözlerimi sileceğim askerim. Rüyamda gördüm ana kucağı, Uyandım baktım asker ocağı, Felek ayırdı evi bucağı, Ağlama anam dönerim bir gün. Ben Türk askeriyim, ülkemin dört yanında beni bulursun, başımda miğferim, ayağımda postalımdan tanırsın, adımı bilmeyen Mehmet diye çağırsın, vatan uğrunda, can verecek kurban ararsan, hepinize yeminim, ilk safta beni bulursun. Asker Uğurlama Sözleri En büyük asker bizim asker. Ey yiğit asker vatanımız sana emanet düşmana müsaade etme. Şafak değil sensizlik beni acıtan! Seni çok özledim bir tanem. Vatanın koruyucusu olacaksın adın bundan sonra Mehmetçik yiğit. Aslan parçası bugün askere gidiyor vatanı ve ülkesini koruyacak. Asker oldum anam bilek bükülmez kurşun yesem asla kanım dökülmez.

Ey Kainatı yoktan var eden, her şeyi emrimize yar eden Ulu Allah! Bu söyleyeceklerimi aklından çıkarmamaya çalış: Ay aksamdan ışıktır? En büyük asker bizim asker vatanını koruyacak bayrağına sahip çıkacak. Asker namus bekçisidir, bir bayrak yarışıdır bayrağı taşıma sırası sende! Vatan sana emanet kardeşim sen nöbetteyken ailen huzurla yatıp uyuyacaktır. Dağların tepesine, eşkiyanın alnına, kızların kalbine olumsuz Mehmetçik yazacağım. Spora gidememekten yakınıyordun ya. İşte spor senin ayağına geldi. İyi değerlendir. Herkesin bir gideni vardır. İçinden bir türlü uğurlayamadığı. Çabuk git ve gel askerim.

Aşkım yatağın, sevgim yorganın, yüreğim yastığın olsun, asker ocağında rahat uyu bir tanem. Merhaba ben bahriyeliyim liman liman gezerim, aklıma eser kız tavlarım aklıma eser gemi temizlerim. Yiğidim bugün askere gidiyorsun merak etme bizi namusuna tek bir kelam bile getirmeyeceğimizi bilmelisin. Askerlik demek namustur bilirsin erkek adam olmanın yolu askerlikten geçer gitmeyenlere kız bile vermezler. Vatan sana emanet. Göster kendini. (Yine de çok sivrilmemeye çalışırsan senin için daha hayırlı olacak galiba.) İlk başlarda kaç gün kaldı yerine kaç gün geçti diye sayarsan senin için daha kolay olacaktır. Gel teskere gel. Gönlümüz seninle. Askerdeyken kardeşim buralar bize kardeşlerine emanet. Gözün arkada kalmasın bacın bacımdır bilesin selametle git gel aslan parçası. Askerliğiniz mübarek, yolunuz açık olsun. Güle güle gidin, güle güle gelin. Allah’a emanet olun. Siz de Asker Sözleri eklemek yada sayfamız hakkında yorum yapmak istiyorsanız, aşağıda bulunan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top