Alışmak Sözleri, Alışmak İle İlgili Sözler, Alışmakla İlgili Güzel Sözler

Alışmak çaresizce katlanmaktır bazen. Alışmak mı daha zor, yoksa sevmek mi? Alıştığın; unutmaya çalıştığın olacak. Alışmak zaman alıyor; zamansa her şeyi. En zor veda, alışkanlıktan ayrılmaktır. Alışacağım, alışmak zorundaydım ve alıştım. Yalnızlığa alışınca herkes fazlalık gibi geliyor. Tilki derisini bırakır da alışkanlığını bırakmazmış. Alışmak kolay değil, uzun zaman ister. John Steinbeck Alışmak bir nevi duyguların uyuşmasıdır. Songül Ünsal Çok sevme, çok alışma, çünkü çok yorulursun. Hasan Çep İnsan alışmam dediği her şeye eninde sonunda alışıyor. Alışmak ayrı, halinden memnun olmak Alışmak Sözleri ayrı. Paulo Coelho Alışmaya çalışmak diye bir şey yok, alışmak zorundayım. Alışmak boyun eğmektir, çaresizce olanı kabullenmektir.

Bir kere yalnız yaşamaya alıştın mı artık herkese resti çekersin. Beni korkutan yokluğun değil ki. Beni korkutan yokluğuna alışmak. Hür yaşamaya alışan, köleliğe kolay kolay alışmaz. Cengiz Aytmatov Unutmak imkânsız fakat alışmak da büyük nimet. Ya hiç alışamaydık? İnsanların varlığına alışmak, yokluğuna alışmaktan çok daha kolaydır. İnsanlar çaresizliğe; en çok kalbin evet, aklın hayır dediği yerde alışıyor. Alıştığın bir kişiyi kaybedince elindeki her şeyi kaybetmiş gibi hissediyor insan. Alışamam deme; insan eninde sonunda her şeye alışıyor, hem de hiç sesinin çıkarmadan. Yazıp yazıp silmekten yoruldum artık; geleceksen de gelme artık, sensizliği de alıştım. İnsanı insan eder gayret ile çalışmak, fakat işin zor yanı çalışmaya alışmak! Mümin Sekman Önce biraz ağladılar,ama alıştılar şimdi.İnsan her şeye alışan bir yaratıktır. Dostoyevski Beklemek en zorudur ve buna alışmak istiyorum; yanımda olmasan da, benimle olduğunu bilmeye. Paulo Coelho İnsanoğlu her şeye alışabilen bir yapıya sahiptir; önce mutluluğa, sonra acıya, en sonunda yalnızlığa alışıyor.

İnsanoğlunun alışamayacağı koşul yoktur, hele de çevresindeki herkesin aynı koşullarda yaşadığını görüyorsa. L. Tolstoy Öyle bir an gelir ki, inanıyormuş gibi yapmaya alışmakla, gerçekten inanmaya alışmak arasında bir ayrım kalmaz. Umberto Eco İnsan zamanla her şeye alışır diyorlar ya aslında hiçte öyle değil başka bir çaren olmadığı için alışmıyor katlanmak zorunda kalıyorsun. Alıştım seviyorum deyip yüzüme gülüp sonra da hiçbir şey olmamış gibi çekip gidenlere, alıştım iki yüzlü sahtekarlara, alıştım yalnızlığa, alıştım kimsesizliğe. Nelere alışıyor insan; hiç alışmam dediklerine, hiç unutmam dediklerine, kimse bana bunu yaptıramaz dediklerine, alışıyor insan en çokta alışmam dediklerine alışıyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top