Affetmek İle İlgili Sözler, Affetmek Sözleri

Anlamak, affetmek demektir. Affet ve unut. Alman Atasözü Affetmek, intikamdan daha büyüktür. Anlamak, bağışlamak demektir. Stael Affetmekten daha ilahi bir şey olamaz.

Af, nefsin zekatıdır. Hasan Bin Sehl Affetmek büyüklüktür. Türk Atasözü Affetmek en asil intikam… Sagopa Kajmer Bazen, affetmek de bir cezadır. Ali Suad Uygarlık demek bağışlama ve hoşgörü demektir. Zalimleri affetmek mazlumlara zulümdür. Sadi Hayat korkakları affetmez.

Af, insanlık dilinin en tatlı kelimesidir. Victor Hugo Affetmek erdemse unutmamak akıllılıktır. Sagopa Kajmer Affetmek, iyileşmenin tek yoludur. Don Miguel Ruiz Affeden kişi, tartışmayı sona erdirir.

Başkalarını sık sık affedin, ama kendinizi asla. Publius Syrus İnsan dostunu düşmanından daha zor affediyor. Irvin D. Yalom Bir suçsuzu cezalandırmaktansa on suçluyu affetmek daha iyi! Dal rüzgarı affetmiştir ama kırılmıştır bir kere. Nazım Hikmet Suçludan öç almak adalet, onu bağışlamaksa erdemdir. Molla Cami Ne kadar insan tanırsam, o kadar insan affediyorum. Konfüçyüs Affetmek, geçmişi değiştirmez ama, geleceğin önünü açar. Paule Boese Üç şeyden yoruldum: ağlamak, affetmek, hayal kurmak. Ceyhun Yılmaz Birbirimizi bağışlayabilmeden önce, birbirimizi anlamamız gerekir. Emma Goldman Bir düşmanı affetmemiş olan, daha hayattaki en büyük zevkleri tatmamıştır. Lauter Düşmanlarınızı bağışlayın, hiçbir şey onların canını bu derece sıkmaz. Oscar Wilde Erkekler unutur, ama asla affetmez; kadınlar affeder, ama asla unutmaz. Robert Jordan Kim affederse, Allah da onu affeder. Kim öfkesini yutarsa, Allah onu mükâfatlandırır. Hadis-i Şerif

Affetmek kendime verdiğim en büyük armağandır, ben affediyorum ve kendimi özgür bırakıyorum.Louise L. Hay Karşılıklı olarak birbirimizin hata ve eksiklerini bağışlayalım, çünkü, hoşgörü doğanın ilk yasasıdır. Voltaire Öğrendim ki; bazen başkalarını affetmek yetmiyor. Bazen insanın kendisini affedebilmesi gerekiyor. Ataol Behramoğlu Birini affetmek sadece başkasına yapılan bir iyilik değil; aynı zamanda kendi gönlündeki yarayı da iyileştirmektir. Nouman Ali Khan Başkalarının affetmek, zihinsel huzur ve sağlık için gereklidir. Eğer sağlıklı ve mutlu olmak istiyorsanız, sizi incitmiş olan herkesi affetmelisiniz. Joseph Murphy.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top